Mobil hírek - Tömeges SMS küldés - kampány

Újdonságok, érdekességek a mobiltelefonos kommunikáció és az internet technológia világából. GSM - SMS - IT - Online marketing - Fejlesztések

hír, újdonság

Online SMS hírek, újdonságok a mobiltelefon világából. Marketing kommunikáció, üzenet küldő kampány. Tömeges SMS az üzleti életben – új okostelefonok: hír, újdonság

Kivonják a forgalomból a Note 7-et

okostelefon, mobiltelefon tömeges kiégett

Töltés közben kiégett okostelefon a Samsungtól.

Példa nélküli lépésre szánta el magát a Samsung

A mobiltelefon gyártás történetében precedens nélküli, hogy egy nagy márka vezető készülékét visszavonják a marketing szakértők. A Samsung lépése nem annyira váratlan, és nem is annyira önszántából lépte meg a gyártó, hiszen az újraszerelt okostelefonok között is volt olyan készülék, amely felgyulladt.

A marketing fiaskó megtépázhatja a teljes cégbirodalmat

Sok marketingszakember véleménye szerint már megkésett a modell teljes kivonása és a negatív hatások a beszállítókon, a komponensgyártókon is éreztetik hatásukat. A Samsung hivatalos közleményben visszavonta az összes eladott készüléket és visszafizette a vételárat, mely marketing szempontból valamit visszaadott a cégnek, hisz a felelősségvállalást bizonyította, azonban a befektetői bizalmat elveszítették és már a bejelentéskor 10 százalékot esett a cég részvényeinek ára.

A készülék visszahívását nehezen vállalta be a Samsung. Az első robbanások és kigyulladások után azt kommunikálták a marketing üzeneteikben, hogy csupán néhány akkumulátor típus esetében történhet katasztrófa. A kedélyek megnyugtatása után azonban egyre több biztonságosnak mondott okostelefon is elfüstölt.

Hogyan cserélnek tömegesen okostelefont?

Mivel a Note 7 milliós nagyságrendben van használatban, ezért nem elég tömeges SMS-t küldeni a tulajdonosoknak, azok nehezen hozzák vissza az esetleg jól működő telefont. A Samsung a marketing kampányon túl ezért hardveres megoldásokat is bevetett. Az új frissítés letöltése után a telefont csak 60 százalékos kapacitásig lehet feltölteni, bizonyos alkalmazások nem működnek, egyes országokban pedig csak egy üzenet jelenik meg a képernyőn, amelyben arra kérik a tulajdonost, hogy vigye vissza a boltba a mobiltelefont. (tovább…)

Share

Alakítsd át festményekké fotóidat a Prisma-val

E roppantul népszerűvé vált fotó alkalmazás mellett az Instagram szűrői hirtelen eltörpülnek. Régen az emberek még úgy vélték, egy festő bonyolult munkáját képtelenség reprodukálni – ez a meggyőződés már a múlté, ugyanis a Prisma-val bárki egy Picasso-t vagy van Gogh-ot tudhat a zsebében. Elég kiválasztanod egy fotót a telefonodról és máris elkezd “festeni”.

prisma: fotós alkalmazás okostelefonraA Prisma filteres fotó alkalmazásként működik, de itt nem csak egyszerű szűrőkről beszélhetünk. Az alkalmazás neurális hálózatokat és mesterséges intelligenciát használ a képek elemzésekor, így egy bonyolult dizájnt eredményez, mely nem hasonlítható az eddig megszokott alkalmazások működési elvéhez. Lényegében úgy tűnik, mintha a Prisma egyensúlyt teremtene a felhasználóbarát felületű Instagram és a Google Deep Dream algoritmusai között. (Utóbbi kipróbálható a Dreamify app-el.)

A neurális hálózatok és mesterséges intelligencia kombinációjának használatával látványos végeredményre számíthatunk. Nem egyszerűen csak egy filtert alkalmaz a képen, hanem átfutja az adatokat a megfelelő stílus elérése érdekében. Rendkívül addiktív a szűrőkkel való játszadozás és ezek alkalmazása kedvenc képeinken.
Az alkalmazás mellé minimalista interfész társul és meglehetősen könnyen használható. Ha már feltöltöttük, nincs más dolgunk, mint képet készíteni a mobiltelefonra beépített kamerával, vagy egy már meglévő kép kiválasztása a készülékről. Ezek után a különböző művészeti stílusokat képviselő ikonok tűnnek fel, amivé a fényképeinket alakíthatjuk.

A kívánt stílus megérintésével (33 közül lehet választani: gótikus, mozaik stb.) az eredmény pillanatokon belül megjelenik a képernyőn. Ujjunk jobbra vagy balra csúsztatásával beállíthatjuk a megjelenés intenzitását, 0%-tól 100%-ig.
A Prisma elterjedésével néhányan arra panaszkodtak, hogy az alkalmazás elvonja a figyelmet a valódi művészekről, akik kézzel alkotják meg műveiket, nem okostelefonnal másodperceken belül. A gyártók szerint az emberek vágynak arra, hogy kreatív dolgokat alkossanak, ez az alkalmazás pedig lehetővé teszi számukra a kísérletezést.

(tovább…)

Share

Elképesztő sebezhetőség az okostelefonokban

okostelefon, hang vírus

Hangfelismeréssel üzennek a telefonnak

Veszélyben lehet a mobiltelefonja

Az okostelefonok megjelenése és terjedése sok új problémát is felvet az érzékelhető előnyök mellett. A legtöbb felhasználó okostelefonja a nap 24 órájában online van és több felhasználói fiókba is bejelentkezik. Az online bejelentkezések és hozzáférések mellett az SMS üzenetek és a jegyzetek is tartalmazhatnak érzékeny információkat, sokan a pin kódjukat is itt tárolják.

A mobiltelefonok manapság autonóm személyi számítógépek, nemcsak kommunikációs eszközök. A hackerek és rosszindulatú szoftver gyártók a mobiltelefonokra is szakosodtak. Az okostelefonok sebezhetőségét kihasználva egyetlen eszköz akár évi háromszázezer dollár reklámbevételt hozhat a vírusprogram létrehozójának. A hamis reklámbevételek mellett az okostelefonokból megszerzett adatokat és információkat is értékesíthetik.

Hanggal is megfertőzhetik a telefonodat

Amerikai kutatók most olyan fantasztikus felismeréssel álltak elő, amely ugyan mindenki számára eddig is nyilvánvaló volt, de nem feltételezték a valós veszélyt. A kutatók Youtube videók felhasználásával utasításokat adtak az Androidos és iPhone rendszerű telefonoknak, és a videóban elrejtett hangparancsok segítségével rávették az okostelefont, hogy megnyissa a vírussal fertőzött weboldalt.

A kutatások szerint a gépi hang messze a telefontól is aktiválni tudta az Android „Ok, Google” parancsát, ezután szinte bármilyen parancsot végrehajthatnak a készülékek.
A vírus működéséhez több tényezőnek is meg kell valósulnia. Be kell kapcsolni a telefon hangfelismerő rendszerét, ha ezt manuálisan kikapcsoljuk, nincs veszélyben az okostelefon.

A videóban a kiadott parancsokat háttérzajokkal tompították, mégis működtek. Természetesen a figyelmes felhasználók könnyen meghallhatják a gépi hangok parancsait, de nem biztos, hogy a gyanútlan felhasználók jelentőséget tulajdonítanak neki.

(tovább…)

Share

Biztonságos a Messengerrel SMS-t küldeni?

SMS küldés Facebook Messenger

SMS beállítása a Messengerben

Sakk, kosárlabda és SMS küldés a Facebook Messengerrel

A Facebook Messenger szeretné elhódítani az azonnali üzenetküldés mellett az SMS küldés funkciót is. A cég már korábban bevezette azt a korlátozást, hogy az okostelefonok böngészőjéből nem lehet üzeneteket küldeni ismerőseinknek, ehhez le kell tölteni a Facebook Messenger applikációt. Az új funkció lényegében annyit jelent, hogy a program hozzáférhet az okostelefon SMS küldő rendszeréhez, és onnan kiolvashatja, illetve küldhet azon keresztül SMS üzeneteket.

Az SMS küldés továbbra is az Android rendszer szerves része marad, a közösségi oldal által készített program csupán felhasználja annak adatait.

Biztonságos a rendszer?

A Facebook egyértelművé tette, hogy míg a Messengerrel küldött üzeneteket a cég szerverein is tárolják, addig az esemesek a telefonban maradnak, semmilyen formában nem kerülnek fel az internetre. Tehát nyugodtan használhatjuk szövegüzenet küldésre a Messengert, ha nem zavar minket, hogy a bejövő üzenetek fiókot a rendszer egyelőre nem képes összerendezni, ezért személyenként egy Facebook üzenetes és egy SMS üzenetes kontaktot is látunk.

Játékok a Messengerben

Kevesen tudják, hogy az új funkciókkal bővülő Facebook Messengerben játékok is el vannak rejtve. Találunk benne egy interaktív sakkot és egy egyszemélyes kosárlabda játékot.

A kosárlabda játék előhívása nem bonyolult dolog. Elegendő egy kosárlabda piktogramot (hangulatjelet) küldeni valamelyik ismerősünknek, ezután megérintjük a képet és azonnal bekapcsol a játék. A kosárlabdát egy ujjmozdulattal kell kosárra dobni, a játék addig tart, amíg nem hibázunk.

Sakk a Messengerben

A programozók egy meglehetősen egyszerű interaktív sakkjátékot is elrejtettek a rendszerben. Bármikor bármelyik ismerősünkkel sakkozhatunk, csak annyi a dolgunk, hogy a sakkpartnernek elküldjük a @fbchess play üzenetet és már meg is jelenik a tábla.
A játékot kezdeményező van fehérrel, maga a játékmenet csak utasításokkal irányítható. A lépés a következőképpen történik. A @fbchess play üzenet után szóköz és nagybetűvel jelöljük a bábuk nevét, majd szóköz nélkül kisbetűvel a lépés helyét. Például: gyalog e2 az a Facebookon @fbchess play Pe4.

A játékban a figurák jelölésére angol nevük kezdőbetűjét használják:

Facebook üzenet küldő sakk

Sakkozz a Messengerben

P = gyalog
R = bástya
N = huszár
B = futó
Q = vezér/királynő
K = király
Jó játékot vagy SMS-ezést. (tovább…)

Share

Nem használhatjuk a PayPalt közösségi finanszírozásra

PayPal okostelefon internet fizetés

Mobil fizetési rendszer

Mobiltelefonról, internetről nem fizethetünk biztonságosan a crowdfunding oldalakon

Az online tranzakciók többszintű védelemmel vannak ellátva. Elsősorban az átutalásokat védik a bankok, általában biztonsági SMS-ben küldött kóddal kell igazolnunk, hogy valóban arra illetékes kezdeményezte a tranzakciót. A legtöbb internetes vásárlás esetében a fizetést lebonyolító rendszer pénz-visszafizetési garanciát vállal. Ez a gyakorlatban úgy működik, hogy a fizetés napján levonja az ügyfél számlájáról a tranzakció értékét, de azt nem írja jóvá az eladó, szolgáltató számláján, csak ha a megrendelő jelzi, hogy megérkezett a rendelt áru, vagy megkapta a szolgáltatást. Mivel az ügyfelek egy része nem bajlódik a visszajelzéssel, üzenet küldésével, ezért az elektronikus átutalást végző rendszer az előre meghatározott idő leteltével – amennyiben nem érkezik a vásárlótól panasz – jóváírja az összeget.

Ha a vásárlótól olyan jelzést kapnak, hogy nem érkezett meg az áru, a lebonyolító felveszi a kapcsolatot az eladóval, szolgáltatóval és legrosszabb esetben visszautalja a pénzt a vásárló számlájára. Ezt a biztonsági szolgáltatást szüntette meg a PayPalcrowdfunding oldalak átutalásainál.

Mi az a PayPal?

A PayPal egy elektronikus fizetésközvetítő rendszer, mely segítségével az elektronikus vásárlásokat lehet biztonságosan lebonyolítani. A bank és a bolt közé ékelődik ez a rendszer. A felhasználók, vásárlók a PayPal-on regisztrálva létrehoznak egy elektronikus „pénztárcát”, melyet bankszámlájukról átutalással, közvetlen banki befizetéssel, illetve egyéb módokon feltölthetnek. A web shopban, weboldalakon történő vásárlásnál – ha az adott oldal támogatja a PayPal-t – csak a PayPal-os azonosítónkat kell megadni, nincs szükség bankkártya számra vagy CVV kódra.

A rendszer minden vásárlásnál fizetési késleltetést alkalmaz. Ez azt jelenti, hogy a készpénz lekerül a számlánkról, és azonnal megjelenik a webáruházi profilunkon, de a valós tranzakció csak az árucsere igazolását követően történik meg.

Közösségi finanszírozás

A crowfunding működése

Mi a crowdfunding?

A crowd – közösség, funding – finanszírozás, önkéntes adományozók csoportja, akik valamilyen cél elérése érdekébe pénzt vagy egyéb forrást biztosítanak ígéretes vállalkozások, vállalkozók részére. A közösségi finanszírozás különböző célokkal történhet. Kezdetben valamilyen jótékonysági akció támogatására, vagy politikai kampány finanszírozására indított el ilyen akciókat.

Az utóbbi időben a crowdfundingra alapuló weboldalak jöttek létre, mint például a Kickstarter. Ezek az oldalak egységes platformot biztosítanak a kezdő vállalkozóknak, akik valamilyen jó ötlettel rendelkeznek, aminek a megvalósításához anyagi forrásra lenne szükségük. A Kickstarter oldalán bemutathatják az induló vállalkozást vagy a gyártott árut, és ahhoz támogatókat szerezhetnek. Ha az oldal látogatójának megtetszik valamelyik cég, ötlet vagy áru, különböző értékű csomagokból választhat, vagy ellentételezés kérése nélkül adományozhat. A vállalkozások az adományok mértékétől függően elsőként biztosítják az adományozónak a megrendelt árut, szolgáltatást.

Kickstarter kampányok

Kickstarter fizetés kampány

Sikersztori a közösségi finanszírozás történetéből

Az egyik híres kampányban, még 2011-ben azt vállalták, hogy Szalonnásszappant fognak gyártani. A meghirdetett összeg, amely elérése után a projekt megvalósult 1500 dollár volt. Meglepő módon, ezt az összeget többszörösen is túlszárnyalta a gyűjtés, és a támogatók meg is kapták a támogatási összegtől függően az 1 vagy 3 darabos, díszcsomagolásban érkező szalonnaillatú szappant.

Miért állítja le a PayPal a támogatást?

Az utóbbi időkben kirobbant botrányok miatt volt kénytelen átgondolni stratégiáját az elektronikus fizetési rendszer. A felmérésekből kiderült, hogy az adományozók 9 százaléka nem kapta meg a beígért terméket, és csupán 65% nyilatkozta azt, hogy időben érkezett meg a megrendelés. A cég tehát mostantól nem védi az online átutalásokat a Kickstarter és az IndieGogo esetében sem. Persze ettől függetlenül a szőrös ujjú kabát vagy a szalonnásszappan marketingjének kedvelői ezentúl is támogathatják a hasonló projekteket, csak valamivel nagyobb kockázatot kell vállalniuk. (tovább…)

Share

Megváltozott a Facebook Messengere. Észrevette?

Facebook Messenger Code qr-kód

A Messenger profiljában azonnal elérheti a kódot

QR-kóddal könnyítik az üzenetküldést és kapcsolatfelvételt

A legtöbb okostelefon tulajdonos feltelepíti az Androidos vagy iOs-os applikációkat, a beállításokkal viszont nem sokat törődik. A szoftvergyártók általában havi rendszerességgel adnak ki frissítéseket a legtöbb programhoz, amit általában automatikusan töltenek le és telepítenek a telefonok. Az átlagfelhasználó nem szokott azzal foglalkozni, hogy milyen újítások jelennek meg az applikációkban, csak akkor, ha az nagyon szembetűnő, esetleg zavaró.

Egy érdekes új „mintát” fedezhettek fel, akik a legutóbbi frissítés után megnézték profiljukat az okostelefonra telepített Facebook Messenger programban. A minta valójában egyfajta QR-kód, amely a könnyebb kapcsolatfelvételt és Facebook „bejelölést” segíti.

Az utóbbi években a hanghívásokhoz és SMS üzenetküldéshez hasonló jelentőségre tett szert a közösségi hálókon történő kommunikáció. A kapcsolatfelvétel egyik módja volt, hogy a Facebook-on rákerestünk az illető nevére és miután bejelöltük és ő visszajelölt minket, küldhettünk és fogadhattunk chat üzeneteket. A frissítéssel ez a kapcsolatfelvétel lényegesen leegyszerűsödött.

Most a kapcsolatfelvételhez elég az egyik telefon Facebook Messenger programjában megnyitni a profilt. Itt a profilképünk körül már látható az egyedi azonosítónk, a Messenger Codes-unk. Ha rábökünk a profilképre, teljes képernyőn jelenik meg. Ebben a nézetben, felül két fülecskét látunk: A kódom és Kód beolvasása. Ha a kód beolvasása fület választjuk, bárkinek a profilképe körül látható üzenetküldő kódját be tudjuk olvasni. A beolvasást követően azonnal aktívvá válik a megosztás és küldhetünk vagy fogadhatunk azonnali chat üzeneteket.

A Facebook nem áll meg itt, a közeljövőben több újítás is várható az azonnali üzenetküldések platformon. (tovább…)

Share

Virtuális valóság szemüveg okostelefonhoz

virtuális valóság szemüveg okostelefonhoz

A Samsung vr szemüvege

Hasznos kütyü vagy divatcikk a 3D sisak?

A jövő dermesztő és hátborzongató képét villantotta fel előttünk a Samsung az idei bemutatóján. A legújabb Galaxy S7 mobiltelefon és a hozzá rendszeresített VR szemüveg prezentálásakor lépett a terembe Mark Zuckerberg Facebook-alapító, aki az újságírók között felsétált a színpadra. Normális esetben ezt a váratlan fordulatot meglepett felkiáltások, izgatott suttogás kísérte volna, most azonban a virtuális világban elveszett újságírók észre sem vették őt. A jövőben tehát be kell vezetnünk a virtuális vakság kifejezést, mely valójában nem a legjobb marketing reklám a gyártók számára.

Mi a virtuális szemüveg?

A száz dollárba kerülő eszköz mindössze egy lencserendszerrel ellátott okostelefon-tartó fejpánt. A VR szemüveg egy passzív eszköz, amely alsó részében rögzíthető a mobiltelefon. A két lencse segítségével igazíthatjuk a telefon osztott képernyőjén megjelenő képet a szemünkhöz. A legtöbb virtuális 3D szemüveget úgy fejlesztették ki, hogy a lencsék mozgatásával a gyengén látók is megtalálhatják a megfelelő beállítást.

Zuckerberg Samsung okostelefon

Virtuális vakság: Zuckerberget senki sem látja.

Applikáció nélkül nem ér semmit

Természetesen a szemüvegben lévő okostelefonra telepíteni kell a megfelelő programot, amely a 3D virtuális élményt előállítja. Alapesetben a Google Térkép programjában a Google Street View rendelkezik ilyen funkcióval. Az okostelefon beépített giroszkópjának és tájolójának segítségével 360 fokban virtuálisan körülnézhetünk a világ bármely pontján.
A játékokban és filmnézés közben tapasztalható 3D élményen túl azonban nem teljesen világos, hogy mire lehet hosszabb távon használni az eszközt. Annyi biztos, hogy a Samsung óriási marketing reklámhadjáratot indított a vr szemüveg népszerűsítése érdekében. A Samsung Galaxy S7 okostelefon előrendelői például ingyen juthattak hozzá, a továbbiakban pedig árengedményeket kapnak a szemüveg vásárlói.

A 3D tévék lassú terjedéséből kiindulva úgy tippeljük, hogy ez a kütyü sem fog „világuralomra” törni. Sokan a virtuális konferenciák lebonyolításában látták a potenciális használhatóságot, de mivel a telefon kamerája a szemüveg sötétjébe van zárva, ezért a videokonferencia, mint lehetőség, fel sem merülhet.

Várjuk az újabb Appokat, melyek okosan kihasználják a 3D virtuális valóság szemüveget. (tovább…)

Share

Elérhetővé válik az iPhone

iPhon okostelefon SMS küldés

Iphone-ok elérhető áron

Jó-e, ha egy presztizsmárka olcsó készüléket kínál?

Új modellekkel bővül az iPhone és az iPad kínálata. Az Apple hallgat a marketinges szakembereire, és megpróbálja kitölteni a piaci réseket. Az olcsóbb szegmensekben a vásárlókat nem kell győzködni az iPhone erényeiről, mindössze számukra is elérhető áru készülékeket kell kínálni. A vékonyabb pénztárcájú vevőknek elég egy jól megfogalmazott tömeges SMS-t küldeni, és máris sikertermékké válhat az iPhone SE.

A 4 hüvelykes telefont az Apple az iPhone 5S utódjának szánja, de kisebb méretben és lényegesen olcsóbban érkezik a csúcskategóriás élmény. Az új készülékek mellett bemutatták az iOS 9.3-as operációs rendszert is.

Csúcskategória megfizethető áron

Az új okostelefon külsőre teljesen megegyezik az 5S-el, a ház külsejéhez nem nyúltak a tervezők. A képernyő és felbontása a 6-os iPhone-hoz hasonlóm természetesen a védjeggyé vált nyomás erősség mérés nélkül. A belsejében valódi meglepetés rejlik, az Apple A9-es szív dobog a telefonban. A cég saját mérései szerint az Iphone SE kétszer gyorsabban működik az 5S-nél. A PowerVR Series7XT GT7600 grafikus kártya pedig elméletileg háromszor gyorsabb sebességre képes.

Adatkapcsolat területén a következő a helyzet: LTE modem Cat 6 helyett csak Cat 4-et kapott a telefon, tehát 150 megabites letöltési sebességet nyomhat. Wi-Fi terén megjelent a 802.11ac támogatást, legfeljebb 433 Mbps átviteli sebesség mellett, és természetesen a Bluetooth 4.2-es verzióját is beépítették. Az Apple számára fontos piacok miatt az NFC, ezzel együtt pedig az Apple Pay támogatás is bekerült az iPhone SE funkciói közé, így használható a készülék mobil pénztárcaként is.

Kérdés, hogy az olcsóbb készülékeket hogyan fogadják a vásárló tömegek. A készülék 250 dollárral lesz olcsóbb a 6S-nél, azaz 400 dollárért lehet majd hozzájutni.

Olcsóbb okosórákkal is kedveskednek

Az Apple az okosórák árát is csökkenti, így mostantól 300 dollárért már hozzájuthatunk egy ilyen kütyühöz. Egyes vélemények szerint az Apple árcsökkentéses marketing kampány stratégiája annak a jele, hogy nem eléggé népszerűek az okosórák a vásárlók körében. Kérdés, hogy az olcsóbb árak, az új szíjjak és a tömeges sms kampány elég lesz-e a termék sikeres eladásához. (tovább…)

Share

Új gombok a Facebookon! Mégsem lesz „nem tetszik”

Facebook like üzenet emoji

Az új emojik az üzenetküldéshez is.

Hajnóczy Soma már varázsolt az új emojikkal

Több éves várakozás és fejlesztés után megjelentek az új „like gombok” a Facebookon. Mark Zuckerberg sokáig gondolkodott azon, hogy legyen-e „dislike” azaz „nemtetszik” gomb, de végül nem lett.

Like-oljuk a szomorú eseményeket?

A Facebook szép lassan életünk megkerülhetetlen részévé vált. Sok fiatal az SMS küldés helyett is a közösségi oldal üzenetküldő rendszerét használja. Annyira a hétköznapjaink részévé vált, hogy már minden életeseményt itt osztunk meg, köztük a szomorúakat is. Az alap felhasználó nem tud elmenni egy bejegyzés, egy üzenet mellett anélkül, hogy ne reagáljon rá. Már régen egyértelmű volt, hogy a like vagyis a tetszik nem jó reakció arra az üzenetre pl: „Elromlott a telóm! Nem kapok SMS-t!”. A tragikusabb életesemények esetében ennél is sutábbnak tűnik a „tetszik-elés”.

A Facebook most bevezette az új „like gombokat”: Like, Love, Haha, Wow, Sad, Angry. Magyarul talán így tudnánk lefordítani: Tetszik, szeretem vagy imádom, vicces, hűha, szomorú és dühítő vagy mérges. A gombokat a Facebook vezető dizájnere, Julie Zhuo tervezte.

Fogalmazhatunk úgy, hogy a józan ész győzött akkor, amikor úgy döntöttek, hogy nem lesz „dislike” vagyis „nem tetszik” gomb, hiszen a Facebook alapvetően egy pozitív üzenetet közvetítő közösségi oldal, melyet tömegek használnak és csak a trolloknak lehetne a kezében egy új eszköz.

A szolgáltatás még nem mindenkinél elérhető, de ez nem függ az országtól vagy a felhasználó nyelvétől. Vélhetően hamarosan mindenkinél megjelenik, ezért nem kell külön tömeges SMS-t küldenünk.

Varázslat a like-okkal

Még jóformán „meg sem száradt a monitoron a pixel” az új gombokon és a népszerű magyar bűvész már varázsolt is velük. A YouTube-on i s megnézhető videóban varázsolja el az új hangulat- vagy reakciójeleket. Soma a trükk végén megmondja, hogy melyik jelecskén van épp az ujjunk. Nem azt mondja meg, hogy melyik jelecskét választottuk, hanem azt, hogy a trükk végén hol állunk. Ez egy ügyes marketing fogás volt Soma részéről.

(tovább…)

Share

Ellen-Viber és ellen-Whatsapp Magyarországon is

SMS üzenet küldés Immmr

Immmr üzenetküldő applikáció

A Mobile World Congress idén is rengeteg izgalmas újdonságot tartogatott az érdeklődők számára. Nem kellett annak sem csalódnia, aki a tömeges SMS küldés terén várt újdonságokat a világcégektől.

Ingyen telefonhívás, SMS üzenetküldés

Az egyik legizgalmasabb – bár egyesek szerint nem is meglepő – bejelentés az volt, hogy ingyenesek lesznek a jövőben a telefonhívások az internetről. A Telekom ugyanis ellen-Vibert indít Immmr néven írja a hwsw.hu hírportál.

A szolgáltatás neve a német „immer” azaz mindig szóból származik és lényege, hogy a felhasználók állandóan elérhetők így fogadhatnak hívásokat és SMS üzeneteket is.
A cikk szerint a program komplett kommunikációs szolgáltatást nyújt, felhőszerver alapokon, tehát lehetőség van az azonnali üzenetküldésre és a videohívások lebonyolítására is. A rendszer a Viberhez hasonlóan a mobiltelefonszám alapján azonosítja az embereket, de azzal ellentétben a szolgáltatást nem használók is kezdeményezhetnek hívást vagy küldhetnek SMS-t az internetről, a megfelelő weboldalról.

A hír igazi szenzációja az, hogy a cég szétválasztja a mobiltelefonszámot és a SIM-kártyát, tehát ezentúl olyan készüléken is fogadhatunk SMS-t, amelyben nincs kártya, valamint a szolgáltatóváltás sokkal egyszerűbbé válik.

Hivatalosan a szolgáltatás 2016 második felétől indul be és elérhető lesz Android, Chrome és iOS platformokon is.

Az Immr-t sokan a Whatsapp-hoz hasonlítják, de vannak lényegi különbségek, melyeket csak a Google Play áruházból való letöltése után tudunk megfogalmazni. A hírek szerint Németország után Magyarország lesz, ahol a mobiltelefon szolgáltató cég bevezeti az üzenetküldésnek ezt a változatát.

A távközlési cégek nem titkolt célja, hogy visszahódítsák a klienseket, és elérjék, hogy a felhasználók ne a Facebookon és más közösségi oldalakon kommunikáljanak, hanem a mobiltelefon saját csevegő app-ját használják telefonálásra és SMS üzenet küldésre. (tovább…)

Share
Mobil hírek - Tömeges SMS küldés - kampány © 2016 Frontier Theme
Gombok újra
Gombok félre