Mobil hírek - Tömeges SMS küldés - kampány

Újdonságok, érdekességek a mobiltelefonos kommunikáció és az internet technológia világából. GSM - SMS - IT - Online marketing - Fejlesztések

mobil kommunikáció

Online mobil kommunikáció. Érdekességek a mobiltelefonok, okostelefonok világából. Tömeges SMS küldés mobileszközre, SMS kampány marketing

Kivonják a forgalomból a Note 7-et

okostelefon, mobiltelefon tömeges kiégett

Töltés közben kiégett okostelefon a Samsungtól.

Példa nélküli lépésre szánta el magát a Samsung

A mobiltelefon gyártás történetében precedens nélküli, hogy egy nagy márka vezető készülékét visszavonják a marketing szakértők. A Samsung lépése nem annyira váratlan, és nem is annyira önszántából lépte meg a gyártó, hiszen az újraszerelt okostelefonok között is volt olyan készülék, amely felgyulladt.

A marketing fiaskó megtépázhatja a teljes cégbirodalmat

Sok marketingszakember véleménye szerint már megkésett a modell teljes kivonása és a negatív hatások a beszállítókon, a komponensgyártókon is éreztetik hatásukat. A Samsung hivatalos közleményben visszavonta az összes eladott készüléket és visszafizette a vételárat, mely marketing szempontból valamit visszaadott a cégnek, hisz a felelősségvállalást bizonyította, azonban a befektetői bizalmat elveszítették és már a bejelentéskor 10 százalékot esett a cég részvényeinek ára.

A készülék visszahívását nehezen vállalta be a Samsung. Az első robbanások és kigyulladások után azt kommunikálták a marketing üzeneteikben, hogy csupán néhány akkumulátor típus esetében történhet katasztrófa. A kedélyek megnyugtatása után azonban egyre több biztonságosnak mondott okostelefon is elfüstölt.

Hogyan cserélnek tömegesen okostelefont?

Mivel a Note 7 milliós nagyságrendben van használatban, ezért nem elég tömeges SMS-t küldeni a tulajdonosoknak, azok nehezen hozzák vissza az esetleg jól működő telefont. A Samsung a marketing kampányon túl ezért hardveres megoldásokat is bevetett. Az új frissítés letöltése után a telefont csak 60 százalékos kapacitásig lehet feltölteni, bizonyos alkalmazások nem működnek, egyes országokban pedig csak egy üzenet jelenik meg a képernyőn, amelyben arra kérik a tulajdonost, hogy vigye vissza a boltba a mobiltelefont. (tovább…)

Share

Mobilinternet szolgáltatás Magyarországon

Mobilinternet okostelefon üzenet

Melyik a legjobb mobilinternet szolgáltatás?

Milyen netet válasszak: 3G, 4G (LTE), HSDP vagy 5G?

Modern világunkban állandó problémát jelent, hogy milyen mobiltelefon szolgáltatót válasszunk, az okostelefonok elterjedésével pedig mindenki azt kutatja, hogy milyen mobilinternet fajtát válasszon, melyik szolgáltató nyújtja a legjobb tarifacsomagot?
A hanghívások és az SMS küldés számára tökéletesen elegendő a GSM hálózat által nyújtott sávszélesség, a legújabb weboldalak letöltésére és az mobil applikációk számára azonban széles sávú internetkapcsolatra van szükség.

Szolgáltatók és virtuális szolgáltatók

Magyarországon több szolgáltató is kínál mobiltelefon és mobilinternet szolgáltatást. Ezeknek egy része közvetlen hozzáférést biztosít, más részük azonban csak virtuális hozzáférést biztosít. A virtuális szolgáltatók nem rendelkeznek saját infrastruktúrával, azaz telepített adótornyokkal, hanem a meglévő szolgáltatók kapacitását vásárolják meg és árusítják tovább saját tarifacsomagban, megtámogatva a megfelelő marketing kampánnyal.

A mobilinternet kapcsolat és hozzáférés egyre fontosabbá válik napjainkban, különösen az online csevegő programok miatt, hiszen egyre többen bonyolítják SMS üzenetváltásaikat is ezen a platformon.

3G, 4G vagy 5G?

A mobilinternet kapcsolat típusait a G-betűvel, vagyis a generáció szó rövidítésével jelöljük. Jelenleg a 3G és a 4G a legelterjedtebb Magyarországon, de már tesztüzemben fut az 5G szolgáltatás is több Európai országban.

A mobilinternet korai szakaszában az előfizetők a CSD kapcsolatot használhatták, manapság ezt nevezik 1G-nek. Ez egy betárcsázós internetkapcsolat volt, melynek adatátviteli sebessége 9,6 kbit/s volt. Legnagyobb hátránya az, hogy leterheli a hálózatot és fennakadásokat okoz a kapcsolatteremtésben.

A GPRS mobilinternet kapcsolat egy komoly előrelépés volt, és még a mai napig használják ezt a formátumot. Csomagkapcsolt megoldása miatt nem terheli túl a hálózatot, hátránya azonban, hogy 53 kbit/s adatátviteli sebességre képes. Ezt a standardot 2,5G-nek is szokták nevezni, ennek továbbfejlesztett, megerősített változata az EDGE, mely 236 kbit/s-os adatátviteli sebességre is képes és 2,75G-nek szokták nevezni.
A harmadik generációs mobilinternet hozzáférés névleges adatátviteli sebessége 384 kbit/s, ami már videohivásokat is lehetővé tesz.

Ennek a generációnak tagjai a HSDPA és a HSPA+ ami már 14,4-21 Mbit/s sebességet is elérhetővé tesz, ezért népszerű és elterjedt a nagyvárosokban és falvakban is egyaránt.

LTE (Long Term Evolution) (4G)

A jelenleg elérhető leggyorsabb mobilinternet hozzáférési lehetőség, mely elméleti adatátviteli sebessége 60 Mbit/s, ami 2 – 3 szorosa az elterjedt vezetékes internet hozzáférésnek.

Gazdaságossága nagyban függ a felhasználók számától, de az alacsonyabb frekvencián történő bevezetése óta rohamosan terjed a kisvárosokban is.

A mobilinternet kiválasztásánál a sebesség / ár arány a döntő. Ha stabil és gyors internetet szeretnénk, természetesen az LTE a jó megoldás, de oda kell figyelnünk arra, hogy nem minden mobil eszköz és okostelefon támogatja ezt a formátumot. A szolgáltatók által kínált optimális csomagok általában HSDPA vagy HSPA+ standartokon nyújtanak internet hozzáférést. A legtöbb okostelefon támogatja ezt az adatátviteli formátumot, tehát lényegében ez a legjobb megoldás.

Mi a teendő, ha nincs szélessávú mobilinternet hozzáférés?

A válasz egész egyszerűen az, hogy semmi. Ha olyan helyen kirándulsz, ahol nincs Wifi és jó esetben elérhető az EDGE mobilinternet, akkor inkább pihenj, és élvezd a kikapcsolódást. Az interneten böngészhető oldalak többsége EDGE adatátvitel mellett rettentően lassan töltődik be, ezért nem lehet élvezhető módon használni ezt a kapcsolattípus.

(tovább…)

Share

Alakítsd át festményekké fotóidat a Prisma-val

E roppantul népszerűvé vált fotó alkalmazás mellett az Instagram szűrői hirtelen eltörpülnek. Régen az emberek még úgy vélték, egy festő bonyolult munkáját képtelenség reprodukálni – ez a meggyőződés már a múlté, ugyanis a Prisma-val bárki egy Picasso-t vagy van Gogh-ot tudhat a zsebében. Elég kiválasztanod egy fotót a telefonodról és máris elkezd “festeni”.

prisma: fotós alkalmazás okostelefonraA Prisma filteres fotó alkalmazásként működik, de itt nem csak egyszerű szűrőkről beszélhetünk. Az alkalmazás neurális hálózatokat és mesterséges intelligenciát használ a képek elemzésekor, így egy bonyolult dizájnt eredményez, mely nem hasonlítható az eddig megszokott alkalmazások működési elvéhez. Lényegében úgy tűnik, mintha a Prisma egyensúlyt teremtene a felhasználóbarát felületű Instagram és a Google Deep Dream algoritmusai között. (Utóbbi kipróbálható a Dreamify app-el.)

A neurális hálózatok és mesterséges intelligencia kombinációjának használatával látványos végeredményre számíthatunk. Nem egyszerűen csak egy filtert alkalmaz a képen, hanem átfutja az adatokat a megfelelő stílus elérése érdekében. Rendkívül addiktív a szűrőkkel való játszadozás és ezek alkalmazása kedvenc képeinken.
Az alkalmazás mellé minimalista interfész társul és meglehetősen könnyen használható. Ha már feltöltöttük, nincs más dolgunk, mint képet készíteni a mobiltelefonra beépített kamerával, vagy egy már meglévő kép kiválasztása a készülékről. Ezek után a különböző művészeti stílusokat képviselő ikonok tűnnek fel, amivé a fényképeinket alakíthatjuk.

A kívánt stílus megérintésével (33 közül lehet választani: gótikus, mozaik stb.) az eredmény pillanatokon belül megjelenik a képernyőn. Ujjunk jobbra vagy balra csúsztatásával beállíthatjuk a megjelenés intenzitását, 0%-tól 100%-ig.
A Prisma elterjedésével néhányan arra panaszkodtak, hogy az alkalmazás elvonja a figyelmet a valódi művészekről, akik kézzel alkotják meg műveiket, nem okostelefonnal másodperceken belül. A gyártók szerint az emberek vágynak arra, hogy kreatív dolgokat alkossanak, ez az alkalmazás pedig lehetővé teszi számukra a kísérletezést.

(tovább…)

Share

Vegyen a családnak „buta” mobiltelefont

Okostelefon SMS mobil

Hagyományos mobiltelefonok

Az egyszerűbb mobil életet is menthet

Az okostelefonok megjelenése óta eltelt időben a mobiltelefon funkciója megváltozott a emberek számára. A digitális generáció tagjai már mindenhova magukkal viszik az okostelefont, az életük szerves részévé vált, többek között ezért is alkalmas a marketingben való felhasználásra. Az okostelefont az idő nagy részében mint mobil személyi számítógépet használja a legtöbb ember, emellett a kommunikációs csatornákból is az e-mail-t, a Facebook-ot és a különböző messengereket használják. A hanghívások még mindig jelentőséggel bírnak, de a kezdeti időszakhoz képest drámaian lecsökkent a számuk.

Miért kell egy butatelefon?

Az okostelefonok többségében egy komplett számítógép található, általában 2-4 magos processzorral, wifi és mobil internet hozzáféréssel, GPS érzékelővel. Ha ezt mind egyszerre használja a tulajdonosa, például a Pokémon Go játék közben, akkor nagyon hamar lemerül a telefon, és naponta, de általában 2-3 naponta tölteni kell az okostelefont.

A butatelefonok ezzel szemben egy hétig vagy akár egy hónapig is működnek egy feltöltéssel. Az idősek számára szánt nagygombos változat  és a gyermekeknek szánt színes telefonok csak a legfontosabb funkciókat tudják: telefonhívás és SMS küldés.
Vészhelyzetben vagy áramkimaradás esetén az okostelefonok néhány órán belül lemerülhetnek, és kommunikáció nélkül a XXI. században már nem érezzük magunkat komfortosan. A butatelefonok ilyenkor is a rendelkezésünkre állhatnak, hogy az alapvető kommunikációban segítsenek minket.

Milyen butatelefont érdemes venni?

Az index.hu cikkében a Nokia 215-öt ajánlják, amelynek a kijelzője akkora, mint egy átlagos okosóráé. Az akkuja viszont sokkal tovább bírja, készenléti módban akár négy hétig is kitart, és majdnem egy teljes napon át telefonálhatunk vele. A kamerája 0,3 megapixeles felbontású, szörnyű tréfa csak. A mobiltelefon lejátssza az mp3-at és a tárhelye microSD kártyával bővíthető.

Mindez 11 ezer forintba kerül, vagyis a Nokia 215 olcsóbb, mint a telefonhoz passzoló, korlátlan telefonálást kínáló díjcsomagok. (tovább…)

Share

Létezik törhetetlen okostelefon képernyő?

Mi az a Gorilla Glass?

Gorilla Glass 4 kampány marketingje

A törhetetlen okostelefon technológia.

A mobiltelefonok, okostelefonok és tabletek meghibásodásának egyik fő oka a törött képernyő. A tömegesen gyártott készülékek fejlődési iránya a nagyobb méretű kijelzők felé tolódott el, mely értelemszerűen nagyobb sérülési felületet is eredményez. A felületi karcok ellen többé-kevésbé megoldás a védőüveg, védőfólia felhelyezése, de az 1 méteres zuhanásoknál ezek nem érnek semmit.

Az okostelefonok képernyőjét már nem csak az SMS üzenetek olvasására, küldésére használjuk,  hanghívásokat is egyre kevesebbet bonyolítunk, többször használjuk internetes böngészésre, filmnézésre. Életünk központi részévé válik az okostelefon, ott van velünk a munkában, a hálószobában, konyhában, de még a fürdőszobában is. A vízállóság mellett ezért a hatalmas képernyők törésállóságáról is gondoskodni kell. A Samsung és az Apple marketing kampányában fontos helyet foglal el a törhetetlen, karcmentes képernyő.

Gorilla Glass a Corningtól

A törhetetlen és karcmentes üveg valójában törhető és karcolható is, csak a hagyományos okostelefonokban használt képernyőkhöz képest jelent sokkal nagyobb védelmet. A jelenleg használt legjobb védelmet a Corning cég által fejlesztett Gorilla Glass 4-es üveg nyújtja. A Gorilla Glass sem törhetetlen, de nagyjából háromszor erősebb a hagyományos edzett üveghez képest.

Okostelefon display Gorilla Glass

Jól látható a különbség a minőségben.

A Gorilla Glass – egy üvegkészítési technológia, amely során 0,1 milliméteres átlátszó ioncserélt felületet hoznak létre, mely rendelkezik a megfelelő rugalmassággal is. A rugalmasságra azért van szükség, mert a nagy szilárdságú, de merev üvegfelületek hajlamosabbak voltak a törésre, illetve kedvezőtlen módon vezették a készülék belsejébe a fellépő támadóenergiákat.

A Corning cég még az 1959-es években fejlesztette ki a „Chemkor” nevű biztonsági üveget, a „Project Muscle” keretében, de a karcmentes üvegfelületek tömeges gyártására nem volt ipari igény.

2006-ban az Apple vezére kereste fel a céget, hogy az iPhone számára strapabíró képernyőket rendeljen, a korábbi műanyag kijelzők helyett. Az akkori iPhone-ok alumínium-szilikát üveglappal kerültek piacra, melyek ellenállóbbnak bizonyultak a külső behatásokkal szemben.

Az igazi áttörést a 2012-ben bemutatott Gorilla Glass 2 jelentette, mely 20%-kal lett vékonyabb, de strapabírását megőrizte.

A Gorilla Glass 3 2013-ban érkezett és a gyártó számításai szerint a Gorilla Glass 2-höz képest háromszor tartósabb és ellenállóbb volt. Ekkor már minden okostelefon vásárló ezt a technológiát kereste a mobiltelefon piacon.

A jelenleg elérhető Gorilla Glas 4-est 2014. november 20-án mutatták be és a hasonló védelmekhez képest 80%-kal ritkában sérült meg az ilyen kijelzővel szerelt okostelefon.
A karcmentesség és ütésállóság mellett az is a technológia mellett szól, hogy teljes, szilánkos törés esetén is részlegesen működőképes marad a kijelző, és el tudjuk olvasni az életbevágó SMS üzeneteket.

A késsel történő karcolásoknak ugyan ellenáll a Gorilla Glassal szerelt Samsung Galaxy S7-es telefon, de a sarok-, illetve oldalirányból érkező ütések végzetesek lehetnek, ahogyan a videón is láthatjuk.

(tovább…)

Share

Elérhetővé válik az iPhone

iPhon okostelefon SMS küldés

Iphone-ok elérhető áron

Jó-e, ha egy presztizsmárka olcsó készüléket kínál?

Új modellekkel bővül az iPhone és az iPad kínálata. Az Apple hallgat a marketinges szakembereire, és megpróbálja kitölteni a piaci réseket. Az olcsóbb szegmensekben a vásárlókat nem kell győzködni az iPhone erényeiről, mindössze számukra is elérhető áru készülékeket kell kínálni. A vékonyabb pénztárcájú vevőknek elég egy jól megfogalmazott tömeges SMS-t küldeni, és máris sikertermékké válhat az iPhone SE.

A 4 hüvelykes telefont az Apple az iPhone 5S utódjának szánja, de kisebb méretben és lényegesen olcsóbban érkezik a csúcskategóriás élmény. Az új készülékek mellett bemutatták az iOS 9.3-as operációs rendszert is.

Csúcskategória megfizethető áron

Az új okostelefon külsőre teljesen megegyezik az 5S-el, a ház külsejéhez nem nyúltak a tervezők. A képernyő és felbontása a 6-os iPhone-hoz hasonlóm természetesen a védjeggyé vált nyomás erősség mérés nélkül. A belsejében valódi meglepetés rejlik, az Apple A9-es szív dobog a telefonban. A cég saját mérései szerint az Iphone SE kétszer gyorsabban működik az 5S-nél. A PowerVR Series7XT GT7600 grafikus kártya pedig elméletileg háromszor gyorsabb sebességre képes.

Adatkapcsolat területén a következő a helyzet: LTE modem Cat 6 helyett csak Cat 4-et kapott a telefon, tehát 150 megabites letöltési sebességet nyomhat. Wi-Fi terén megjelent a 802.11ac támogatást, legfeljebb 433 Mbps átviteli sebesség mellett, és természetesen a Bluetooth 4.2-es verzióját is beépítették. Az Apple számára fontos piacok miatt az NFC, ezzel együtt pedig az Apple Pay támogatás is bekerült az iPhone SE funkciói közé, így használható a készülék mobil pénztárcaként is.

Kérdés, hogy az olcsóbb készülékeket hogyan fogadják a vásárló tömegek. A készülék 250 dollárral lesz olcsóbb a 6S-nél, azaz 400 dollárért lehet majd hozzájutni.

Olcsóbb okosórákkal is kedveskednek

Az Apple az okosórák árát is csökkenti, így mostantól 300 dollárért már hozzájuthatunk egy ilyen kütyühöz. Egyes vélemények szerint az Apple árcsökkentéses marketing kampány stratégiája annak a jele, hogy nem eléggé népszerűek az okosórák a vásárlók körében. Kérdés, hogy az olcsóbb árak, az új szíjjak és a tömeges sms kampány elég lesz-e a termék sikeres eladásához. (tovább…)

Share

Mit tegyünk, ha merül a mobiltelefon?

mobiltelefon, okostelefon akkumulátor töltés

Merül a mobiltelefon

Nem megoldás, ha a menüben kezdünk turkálni!

Éppen lemerül a telefonja, de még el kell küldeni egy fontos SMS üzenetet? Épp egy fontos üzenetet vár a munkatársától vagy a marketingesétől?

Mit tesz ilyenkor?

A legtöbb felhasználó megpróbálja bezárni a futó applikációkat, ha alacsony az okostelefon töltöttsége, de ezzel csak ront a helyzeten. Az Apple és a Google Android szakértői is megerősítették azt az információt, hogy az alkalmazások bezárása ronthat a mobiltelefon üzemidején.

Az IndexWired cikkére hivatkozva próbálta megmagyarázni, hogy miért is ártunk azzal az akkumulátornak, ha megpróbáljuk a számunkra szükségtelen programokat bezárni, hogy így növeljük az okostelefon üzemidejét.

Az Android operációs rendszerben futtatott programok öt állapotot vehetnek fel:

  • nem futó – ez egyértelmű, a telepített app nem használja a rendszert és a telefon erőforrásait.
  • aktív – ilyenkor a program a mobiltelefon képernyőjén látható és a felhasználó használja. Például amikor az SMS küldő programban éppen üzenetet írunk.
  • inaktív – amikor az alkalmazás a képernyőn van, de nem csinálunk vele semmit.
  • háttérben futó – amikor az alkalmazást épp nem használjuk, de az a háttérben működik, bekapcsolva van.
  • felfüggesztett – ilyenkor az app-ot nem használjuk, csak a memóriába van betöltve, valójában nem használ energiaigényes erőforrásokat, csak arra várakozik, hogy ismét előhívjuk.

Az Android rendszer rendelkezik saját memóriakezelő, erőforrás menedzselő szoftverrel, mely bezárja a szükségtelen alkalmazásokat. Ha mi kezdjük el egyenként bezárni őket, a rendszer a számára szükséges programokat újra megpróbálja elindítani, ezzel értékes akkumulátor erőforrást elhasználva.

Hogyan növelhetjük hatékonyan az akkumulátor üzemidejét?

  • Kapcsoljuk ki a helymeghatározó funkciót.
  • Kapcsoljuk ki a mobil internetet és a wifit.
  • Csökkentsük a képernyő fényerejét.
  • Kapcsoljuk ki a szinkronizációt.

Végezetül a legegyszerűbb megoldás arra az esetre, ha tömegesen kell sms-t küldeni és fogadni, ha vásárolunk egy külső akkumulátor egységet. (tovább…)

Share

Új gombok a Facebookon! Mégsem lesz „nem tetszik”

Facebook like üzenet emoji

Az új emojik az üzenetküldéshez is.

Hajnóczy Soma már varázsolt az új emojikkal

Több éves várakozás és fejlesztés után megjelentek az új „like gombok” a Facebookon. Mark Zuckerberg sokáig gondolkodott azon, hogy legyen-e „dislike” azaz „nemtetszik” gomb, de végül nem lett.

Like-oljuk a szomorú eseményeket?

A Facebook szép lassan életünk megkerülhetetlen részévé vált. Sok fiatal az SMS küldés helyett is a közösségi oldal üzenetküldő rendszerét használja. Annyira a hétköznapjaink részévé vált, hogy már minden életeseményt itt osztunk meg, köztük a szomorúakat is. Az alap felhasználó nem tud elmenni egy bejegyzés, egy üzenet mellett anélkül, hogy ne reagáljon rá. Már régen egyértelmű volt, hogy a like vagyis a tetszik nem jó reakció arra az üzenetre pl: „Elromlott a telóm! Nem kapok SMS-t!”. A tragikusabb életesemények esetében ennél is sutábbnak tűnik a „tetszik-elés”.

A Facebook most bevezette az új „like gombokat”: Like, Love, Haha, Wow, Sad, Angry. Magyarul talán így tudnánk lefordítani: Tetszik, szeretem vagy imádom, vicces, hűha, szomorú és dühítő vagy mérges. A gombokat a Facebook vezető dizájnere, Julie Zhuo tervezte.

Fogalmazhatunk úgy, hogy a józan ész győzött akkor, amikor úgy döntöttek, hogy nem lesz „dislike” vagyis „nem tetszik” gomb, hiszen a Facebook alapvetően egy pozitív üzenetet közvetítő közösségi oldal, melyet tömegek használnak és csak a trolloknak lehetne a kezében egy új eszköz.

A szolgáltatás még nem mindenkinél elérhető, de ez nem függ az országtól vagy a felhasználó nyelvétől. Vélhetően hamarosan mindenkinél megjelenik, ezért nem kell külön tömeges SMS-t küldenünk.

Varázslat a like-okkal

Még jóformán „meg sem száradt a monitoron a pixel” az új gombokon és a népszerű magyar bűvész már varázsolt is velük. A YouTube-on i s megnézhető videóban varázsolja el az új hangulat- vagy reakciójeleket. Soma a trükk végén megmondja, hogy melyik jelecskén van épp az ujjunk. Nem azt mondja meg, hogy melyik jelecskét választottuk, hanem azt, hogy a trükk végén hol állunk. Ez egy ügyes marketing fogás volt Soma részéről.

(tovább…)

Share

Ellen-Viber és ellen-Whatsapp Magyarországon is

SMS üzenet küldés Immmr

Immmr üzenetküldő applikáció

A Mobile World Congress idén is rengeteg izgalmas újdonságot tartogatott az érdeklődők számára. Nem kellett annak sem csalódnia, aki a tömeges SMS küldés terén várt újdonságokat a világcégektől.

Ingyen telefonhívás, SMS üzenetküldés

Az egyik legizgalmasabb – bár egyesek szerint nem is meglepő – bejelentés az volt, hogy ingyenesek lesznek a jövőben a telefonhívások az internetről. A Telekom ugyanis ellen-Vibert indít Immmr néven írja a hwsw.hu hírportál.

A szolgáltatás neve a német „immer” azaz mindig szóból származik és lényege, hogy a felhasználók állandóan elérhetők így fogadhatnak hívásokat és SMS üzeneteket is.
A cikk szerint a program komplett kommunikációs szolgáltatást nyújt, felhőszerver alapokon, tehát lehetőség van az azonnali üzenetküldésre és a videohívások lebonyolítására is. A rendszer a Viberhez hasonlóan a mobiltelefonszám alapján azonosítja az embereket, de azzal ellentétben a szolgáltatást nem használók is kezdeményezhetnek hívást vagy küldhetnek SMS-t az internetről, a megfelelő weboldalról.

A hír igazi szenzációja az, hogy a cég szétválasztja a mobiltelefonszámot és a SIM-kártyát, tehát ezentúl olyan készüléken is fogadhatunk SMS-t, amelyben nincs kártya, valamint a szolgáltatóváltás sokkal egyszerűbbé válik.

Hivatalosan a szolgáltatás 2016 második felétől indul be és elérhető lesz Android, Chrome és iOS platformokon is.

Az Immr-t sokan a Whatsapp-hoz hasonlítják, de vannak lényegi különbségek, melyeket csak a Google Play áruházból való letöltése után tudunk megfogalmazni. A hírek szerint Németország után Magyarország lesz, ahol a mobiltelefon szolgáltató cég bevezeti az üzenetküldésnek ezt a változatát.

A távközlési cégek nem titkolt célja, hogy visszahódítsák a klienseket, és elérjék, hogy a felhasználók ne a Facebookon és más közösségi oldalakon kommunikáljanak, hanem a mobiltelefon saját csevegő app-ját használják telefonálásra és SMS üzenet küldésre. (tovább…)

Share

Jelszavak és biztonsági SMS

Biztonság tömeges sms jelszó

Biztonságos fiókjelszó.

Az élet minden területén használunk felhasználói fiókokat. Korában csak e-mail fiók létezett, manapság üzenetküldő alkalmazásokat, internetes bankot és sok egyéb online szolgáltatást használunk. A felhasználói fiókok és profilok száma jelentősen megnőtt az okostelefonok, a közösségi oldalak és a felhő alapú szolgáltatások megjelenésével. Sok esetben lehetőségünk van – például a Google tárhely használatakor – két lépcsős beléptetésre, ilyenkor a szolgáltató egy biztonsági SMS-t küld, mely segít az azonosításban. Előfordulnak azonban olyan szolgáltatók, amelyek nem támogatják a tömeges sms küldés segítségével történő azonosítást. Mit tehetünk ilyenkor? Olyan jelszót kell készítenünk, melyet nehéz feltörni.

Létezik biztonságos jelszó?

Tökéletes jelszó nem létezik, mert maga a rendszer sem tökéletes. Ettől függetlenül a megfelelő jelszó használatával lényegesen csökkenthetjük az illetéktelen fiókhozzáférések számát és az adatlopás kockázatát. Természetesen a legújabb megoldások használata fölöslegessé teszi a jelszót és a biztonsági SMS használatát, de ezek a módszerek még gyerekcipőben járnak.

Ujjlenyomat-olvasó és az iPhone fiaskó (error 53)

A biztonságos azonosítás egyik lehetséges módja az ujjlenyomat használata titkosításra. A legújabb mobiltelefonok, a Samsung S6, S7 az LG bizonyos modelljein és természetesen az Apple legújabb iPhone-ja tartalmazza az ujjlenyomat-olvasó eszközt, mely általában a kezdőképernyő gombba van beépítve. Az ujjlenyomat azonosítás segítségével férhetünk hozzá a mobiltelefonon tárolt adatokhoz, e-mailekhez, SMS üzenetekhez.

Az elmúlt hónapban nagy port vert fel, és a konkurencia marketing hadjárat indítására használta fel azt a hírt, hogy kinyírja az Apple telefonját, ha nem márkaszervizben javíttatjuk. Bár sokan csak negatív, agresszív marketing kampányfogásnak vélték, valójában a hír igaz:

Egy sima javítás és egy iOS-update után felbukkant az Error 53-as üzenet az iPhone kijelzőjén, ami akkora hiba, hogy még az Apple sem tudja javítani.

A Guardian fotósával történt, hogy Macedóniában (ahol nincs hivatalos Apple iPhone szerviz) leejtette a telefonját, és egy „hétköznapi” mobiltelefon szervizben cseréltette ki a képernyőt. A telefon tökéletesen működött a következő iOS frissítésig, amikor is a képernyőn megjelent az „error 53”-as üzenet és a telefon végérvényesen tönkrement.
Az Apple hivatalos marketing kommünikéje szerint ez a tulajdonosok biztonsága miatt történt. Ha a telefon azt érzékeli, hogy megszakadt a biztonsági kapcsolat az ujjlenyomat-olvasó és a készülék valamint a képernyő között, végérvényesen tönkremegy, hogy illetéktelenek ne férhessenek hozzá bankkártya adatainkhoz.

Talán praktikusabb, ha bankkártya használatkor egy biztonsági SMS-t kapunk, mintha a méregdrága telefonból válna egy darab levélnehezék.

tömeges SMS küldés Gateway szerver

A biztonsági SMS Gateway működése

Használjunk összetett és biztonságos jelszót

Értelemszerűen a legegyszerűbb, ha olyan jelszavakat használunk, melyeken nehéz feltörni. Ennek egyik alapszabálya, hogy lehetőség szerint olyan betűkombinációkat használjunk, melyek nem szerepelnek a szótárban.

Jelentősen megnövelhetjük jelszavunk biztonságát, ha a következő karaktereket is beléjük szőjük: ~!@#$%^&*+}{|\?/><.

Az illetéktelen hozzáférések nagy része azonban nem hardveres jelszófeltörés, hanem a felhasználók figyelmetlensége és gondatlansága miatt történik. Érdemes és ajánlott 3 havonta megváltoztatni a jelszavainkat. Ne írjuk fel a jelszavakat jegyzetfüzetünkbe esetleg ne ragasszuk egy cetli a monitorra. (tovább…)

Share
Mobil hírek - Tömeges SMS küldés - kampány © 2016 Frontier Theme
Gombok újra
Gombok félre